LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

Ocena Wniosków

Aplikacja do elektronicznej oceny wniosków.

środa, 07 sierpnia 2013 09:01

Wiejski Festyn Lipcowy w Bolegorzynie

Napisał

pgr bolegorzynW dniu 27 lipca w Bolegorzynie odbył się doroczny Wiejski Festyn Lipcowy. W tym roku miał on szczególny charakter,obchodziliśmy bowiem 5 rocznicę utworzenia Muzeum PGR w Bolegorzynie. Festyn rozpoczęła uroczysta akademia,w trakcie której wręczono pamiątkowe odznaczenia „Zasłużony dla Muzeum PGR" ludziom,którzy wspierają to przedsięwzięcie od początku tj.od 2007r. i aktywnie w nim uczestniczą.

Tymi honorowymi medalami zostali odznaczeni:
-Wójt Gminy Ostrowice-Wacław Micewski
-Starosta Powiatu Drawskiego-Stanisław Cybula
-Dyrektor PUP w Drawsku Pom.-Henryk Andrałojć
-Prezes LGD „Partnerstwo Drawy" ze Złocieńca-Krzysztof Zacharzewski
-prof.Małgorzata Machałek ze Szczecina
-Agencja Nieruchomości Rolnych
-emerytowany kierownik PGR Grabinek- Bogdan Kuciński
-były dyr.PGR Darskowo-Stanisław Baliński
-Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Komes"-Emilia Kowalska ze Szczecina
-twórca książki o PGR Grabinek-Marcin Kuchto z Drawska Pom.
Następnym punktem programu były przemówienia.Poza Prezes stowarzyszenia Muzeum PGR panią Bożeną Kulicz,która ze wzruszeniem opowiedziała historię powstania Muzeum oraz Wiceprezesem Janem Błachutą,który wspominał pracę w PGR Grabinek,głos zabrali również przybyli z całej Polski goście.Kilka słów n.t.historii PGRów powiedziała prof.Małgorzata Machałek,która swą wiedzą wspiera naszą działalność od początku.Przemówienie wygłosił także Radny Wojewódzki-Jacek Kozłowski oraz v-ce Starosta Andrzej Brzemiński.Głos zabrał równiez prezes LGD „Partnerstwo Drawy"-Krzysztof Zacharzewski.Goscie w swoich wystąpieniach składali serdeczne gratulacje twórcom Muzeum,wyrażając podziw dla ich inicjatywy oraz pracy przy jego tworzeniu i prowadzeniu.
Po uroczystej części oficjalnej,na Wiejskiej Scenie Kulturalnej w Bolegorzynie zaprezentowały się zespoły ludowe: „Pomorzanki" z Suliszewa, „Sami Swoi" z Żabinka, „Darskowiacy" z Darskowa i „Radość" z Linowna.
Przedstawiciele Sołectw wzięli udział w zawodach o „Złoty Beret Wójta Gminy Ostrowice"-Główną nagrodę wygrało Sołectwo Bolegorzyn(„Złoty Beret" i siekierę),drugie miejsce zajęło Sołectwo Linowno z Gminy Drawsko Pom.(nagroda-grill),a miejsce trzecie Sołectwo Warniłęg z Gminy Złocieniec(nagroda-taczka).
W trakcie festynu chętni zwiedzali muzeum.Wielkim powodzeniem cieszyła się przejażdżka zabytkową „Bonanzą" oraz jazda konno.Oblegane przez gości były także stoiska z lokalnymi przysmakami. Organizatorzy zadbali również o część rozrywkową-odbyła się loteria fantowa,zawody sportowe dla dzieci i dorosłych oraz-zamykająca imprezę-zabawa taneczna,w której-poza przybyłymi gośćmi-licznie uczestniczyli mieszkańcy Bolegorzyna.
Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Muzeum PGR w Bolegorzynie,Sołectwo wsi Bolegorzyn oraz mieszkańcy wsi,przy współpracy z Urzędem Gminy Ostrowice. Imprezę wsparł: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

a także Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy" ze Złocieńca. Relację z festynu nagrywała telewizja TVN,która jest z Muzeum PGR od początku istnienia Muzeum.Przybyli również dziennikarze wielu gazet.
Organizatorzy zadbali o promocję Województwa Zachodniopomorskiego wieszając w widocznych miejscach(ściany budynku Muzeum,tablice ogłoszeń itp.) baner i plakaty promujące region.

Czytany 274233 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 sierpnia 2013 11:05

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo