LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

ostrowice n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

Ocena Wniosków

Aplikacja do elektronicznej oceny wniosków.

czwartek, 06 września 2018 13:15

Wojewódzkie Święto Plonów 2018

Napisane przez

W miniona niedzielę 2 września nasze Stowarzyszenie brało udział w Wojewódzkim Święcie Plonów, które po raz pierwszy odbyło się w Drawsku Pomorskim.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji rolników. Po uroczystościach w kościele barwny korowód przemaszerował ulicami Drawska do Parku Chopina. Tam starosta i starościna dożynek przekazali gospodarzom dożynek chleb upieczony z mąki z tegorocznego ziarna.
Dożynki to czas kiedy można przedstawić swoje produkty i podzielić się ich smakiem. Lokalni wystawcy zaprezentowali m.in. ekologiczne wędliny produkowane tradycyjnymi metodami, paprykarz z Wolina, miody, pasztety, bułki ze śledziem czy produkty z gęsi. Chętni mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów pieczenia chleba. Na scenie wystąpiły regionalne zespoły ludowe. Odbyły się konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i stoisko. Wręczono nagrody w konkursach na "Sołtysa Roku 2018", na najpiękniejsze sołectwo oraz nagrody w plebiscycie "Mistrzowie Smaku 2018".
Pracownicy naszego Stowarzyszenia przygotowali swoje stoisko, gdzie udzielano informacji na temat możliwości wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Poza tym odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyczno-kulturalną obszaru LGD.

 

Czytany 667 razy

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo